Метрологія

Основним напрямком діяльності ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» в галузі метрології є забезпечення єдності вимірювань в регіоні, здійснення вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», реалізація єдиної технічної політики в галузі метрології.

Метрологічна служба ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» — найпотужніша на Півдні України. Метрологічні відділи оснащені високоточним обладнанням вітчизняного й іноземного виробництва.Це 550 вихідних і 1275 робочих еталонів, що застосовуються на 231 атестованому робочому місці повірників, а також 9 пересувних лабораторій, які забезпечують оперативне виконання робіт з повірки засобів вимірювальної техніки безпосередньо на місці їх експлуатації.

Калібрувальна лабораторія
Повірка ЗВТ теплофізичних величин
Повірка ЗВТ механічних величин
Повірка ЗВТ електричних і радіо величин
Повірка ЗВТ геометричних і віброакустичних величин
Метрологічне забезпечення
Бюро приймання приладів

Калібрувальна лабораторія ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» акредитована НААУ на компетентність виконувати калібрування засобів вимірювальної техніки у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 з оцінкою невизначеності вимірювань (атестат про акредитацію 4К047 від 20.07.2018).

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» уповноважене на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про уповноваження № П 39-2019 від 09 серпня 2019 р.).

 svidoctvo metrologiya

ГАЛУЗЬ УПОВНОВАЖЕННЯ

Згідно з вимогами Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 №1314-VII законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), які перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці і повірці після ремонту.

Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які підлягають періодичній повірці, регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374.

Повірка проводиться відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, і оформлення її результатів, затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 08.02.2016 № 193, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.02.2016 за № 278/28408.

Повірка засобів вимірювальної техніки, які не застосовуються в сфері законодавчо регульованої метрології та знаходяться в експлуатації, проводиться на добровільних засадах.

Відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, і оформлення її результатів, періодична повірка проводиться виконавцями на підставі погоджених графіків періодичної повірки або за письмовим зверненням Замовника, складеним у довільній формі.

 У сфері метрологічного забезпечення підприємств регіону ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» надає наступні послуги:
- оцінювання вимірювальних можливостей та визнання технічної компетентності лабораторій при проведенні певних вимірювань;
- перегляд та актуалізація атестованих методик виконання вимірювань електричних параметрів електрообладнання, що застосовуються в сферах законодавчо регульованої метрології (забезпечення захисту життя та охорони здоров'я громадян та контроль безпеки умов праці);
- атестація випробувального обладнання;
- метрологічна експертиза технічної документації.

 


Правовою основою метрологічної діяльності ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» є Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Постанови КМ України. а також інші нормативно-правові акти з питань метрології.

Якщо Ви хочете заощадити свій час, збережіть на ПК зразки необхідних документів, заповніть всі поля і відправте попередню заявку на обробку фахівцям через форму "Відправити заявку".

Ви знаходитесь тут:ГоловнаПідприємство

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014