Відділ повірки ЗВТ механічних величин

Начальник відділу – Ярощук Юрій Петрович

Заступник начальника відділу – Образцов Ігор Петрович

Телефони: (061) 221-05-04, 289-98-71

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Вiддiл виконує повірку (калiбрування) та державну метрологiчну атестацiю засобiв вимiрювальної технiки за наступними видами вимiрювань:

 • Вимірювання механічних величин;
 • Вимірювання параметрів потоку, витрати, рівня та об'єму речовин.

Роботи з повірки ЗВТ механічних величин проводиться у вiдповiдностi з галуззю акредитації на атестованих робочих місцях підрозділу:

 IMG 5806 1IMG 5787 2

Сучасне робоче місце для повірки ваг з найбільшою межею зважування 80 тон дозволяє у найкоротші терміни організувати повірку ваг у будь-якій точці Запорізької області, інших областей України. Автомобіль на шасі КАМАЗ-6520 перевозить одночасно 16 тон еталонних гир, обладнаний краном-маніпулятором AMCO VEBA 806N/3S з вильотом стріли 9 метрів, що дозволяє у оптимальний час провести повірку

 

 

Робоче місце для повірки автоцистерн каліброваних згідно з Р50-059-95 «Автоцистерни калібровані. Методи та засоби повірки» обладнано вагами тензометричними ВАТ-60 з найбільшою межею зважування 60 т. Дискретність відліку і повірочної поділки – 10 кг на усьому діапазоні зважування. Чутливість ваг – 2 кг. Довжина платформи – 16 м.

 

 Komporator 2Komporator 1

Робоче місце механізоване для повірки та калібрування гир та спецвантажів номінальною масою 500 кг, створене на базі еталонного компаратора маси ТВЕ-500К, забезпечує вимірювання маси гир та спецвантажів з допустимою похибкою визначення маси Δ = ± 2 г, що дозволяє підтримувати високу точність і достовірність результатів вимірювання при передачі одиниці маси (кг) в регіоні. 

 

 

 

 

 

 

 

Робоче місце для повірки гир еталонних 2-4 розрядів і загального призначення та спецвантажів на базі компараторів фірми «Sartorius». Компаратор типу СС 30002 з НГЗ 40 кг забезпечує повірку гир та спецвантажів у діапазоні від 1 кг до 40 кг. Компаратор типу 1702 МР8 з НГЗ 200г забезпечує повірку гир у діапазоні від 1 мг до 200 г. Компаратори мають автоматизовані функції калібрування та юстировки завдяки чому забезпечується висока точність та якість повірки та метрологічної атестації ЗВТ.

 

Комплекс  технічних засобів для повірки ЗВТ крутильного моменту сили в діапазоні від 0,1 до 1000 Н/м створено на базі тестерів крутильного моменту Alpha-1 та Е-ТР 8624. За допомогою комплексу проводиться повірка моментних ключів і відкруток з похибкою вимірювання δ = ± (0,2 – 1,0) %. Обробка результатів повірки проводиться в автоматичному режимі за допомогою ПЕОМ.

 

 

Для повірки ключів моментних шкальних та граничних з максимальним крутильним моментом до 1000 Н/м застосовується еталонна установка виробництва корпорації GEDORE (Німеччина).

 

 

 

Робоче місце для вимірювання дози та енергетичної освітленості ультрафіолетового випромінювання, створеного бактерицидними випромінювачами, джерелами медичного призначення та соляріями, за допомогою сучасних приладів «Тензор-31» та «Тензор-53».

 

 

Робоче місце для повірки мір твердості еталонних 2 розряду типів МТР, МТСР, МТБ, МТВ та твердомірів електронних динамічних для гуми оснащене приладами-компараторами твердості, еталонними мірами твердості 1 розряду, мікроскопом БМИ-1 та іншим необхідним допоміжним обладнанням. Робоче місце оновлено приладом-компаратором твердості АТК-600 фірми Mitutoyo (Японія), що забезпечує точність визначення твердості по шкалам МТР – 0,1 од. твердості та по шкалам МТСР – 0,2 од. твердості.

Робоче місце автоматизоване для повірки мірників еталонних 2 розряду від 2 до 50 дм3 на базі установки УПМ-4, яка працює в замкнутому циклі в напівавтоматичному режимі. Операції наливання та зливання дози рідини, що перевіряється, здійснюються автоматично за допомогою пульта управління. Повірка мірників еталонних за допомогою установки УПМ-4 забезпечує високу точність виконання повірочних робіт.

 

 

Стенд виробництва фірми "RADWAG" (Польща)  призначений для надсучасного методу повірки (калібрування) піпеток автоматичних, дозаторів піпеткових. Мінімальне втручання державного повірника в процес повірки (калібрування). Комп'ютер з україномовною інстальованою програмою PIPETES RADWAG. Україномовний роздрук протоколів  повірки (калібрування). Антивібраційний стіл. Автоматичне считування параметрів оточуючого середовища з датчиків, що входять у комплект стенду. Світова база даних усіх піпеток. Стенд побудований на базі ваг ХА 52/Y з Мах 52 г та дискретністю 0,00001 г.

  Пересувна повірочна лабораторія призначена для автоматизованої повірки (градуювання) резервуарів для нафтопродуктів з похибкою вимірювання б = ± 0,2 %. Пересувна лабораторія створена на базі автомобілю «ГАЗЕЛЬ», що значно прискорює та спрощує процес проведення повірки (градуювання) резервуарів. Операції наливання та зливання дози рідини, вимірювання температури, густини, висоти та сумарної дози наливу рідини здійснюються автоматично за допомогою інформаційно-вимірювальної системи на базі рівнеміру «СТРУНА-М» і пульта управління з пристроєм для виводу інформації. Повірка (градуювання) резервуарів для нафтопродуктів за допомогою установки НКПР-3 підвищує якість та точність виконання робіт.

 

Новини відділу

Фахівцями відділу повірки ЗВТ механічних величин на даний час проводяться роботи щодо впровадження Технічного регламенту на вимірювальні системи для динамічного та безперервного вимірювання кількості рідини (не води), який дозволить забезпечити випереджальний розвиток приладобудування в Україні, забезпечити населення, промисловість, житлово-комунальне господарство точними та надійними засобами вимірювальної техніки.

Впровадження Технічного регламенту на вимірювальні системи для динамічного та безперервного вимірювання кількості рідини (не води) сприятиме:

 • зростанню темпів науково-технічного прогресу країни;
 • забезпеченню функціонування наукової та виробничої сфер економіки;
 • підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного приладобудування;
 • підвищення точності та достовірності результатів вимірювання , а звідси економію і раціональний розподіл рідин;
 • усуненню технічних бар’єрів у торгівлі продукцією приладобудування;
 • подальшому розвитку міжнародної торгівлі та інтеграції України до світової торгівлі.

Цей Технічний регламент установлює вимоги до таких вимірювальних систем для безперервного та динамічного вимірювання кількості рідин, відмінних від води (далі – систем):

 • вимірювальні системи кількості нафти та нафтопродуктів;
 • вимірювальні системи кількості рідких харчових продуктів: молоко, вершки, пиво, вино, лікери, виски, джин, безалкогольні газовані напої та мінеральна вода, соки, овочева олія;
 • вимірювальні системи кількості алкоголю: чистий спирт, а також суміш спирту з водою різних концентрацій;
 • вимірювальні системи кількості рідких хімічних сполук: кислоти, нашатирний спирт, лужні розчини;
 • вимірювальні системи кількості інших рідин, за виключенням придатної до споживання питної холодної води та гарячої води, наприклад дистильована вода, деіонізована вода, рідина для калібрування резервуарів.

Якщо Ви хочете заощадити свій час, збережіть на ПК зразки необхідних документів, заповніть всі поля і відправте попередню заявку на обробку фахівцям через форму "Відправити заявку".

Ви знаходитесь тут:ГоловнаПідприємствоВідділ повірки ЗВТ механічних величин

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014