Семінар «Технічне регулювання експорту продукції у страни ЄС»

krstol27 травня 2014 р у виставковому центрі «Козак палац» відбувся круглий стіл за темою: «Вихід на нові ринки. Проблеми та перспективи для Українського бізнесу. Шляхи нормалізації бізнес-клімату».

Основні тематичні напрямки зустрічі:
Поставка товарів до країн ЄС з урахуванням режиму автономних торгових преференцій, аналіз поточної ситуації з експортерами, методика та рекомендації щодо виходу на закордонні ринки, технічне регулювання експорту продукції в країни ЄС.

Проблематика:
Падіння ринків в Україні, припинення експорту в Росію, страх західних постачальників і зміна їх умов з постачання - ці та інші фактори здатні ввергнути гравців ринку в стан найглибшої кризи. Водночас, криза - це шанс для змін, для переоцінки своїх можливостей і для нових відкриттів.

Завдання конференції:
- пошук нової моделі розвитку вітчизняного виробництва в умовах зміни вектора співпраці;
- аналіз та оцінки нових загроз і можливостей українського бізнесу;
- визначення пріоритетних закордонних ринків і огляд можливостей виходу на них;
- огляд успішного досвіду українських експертів.

У програмі заходу булі розглянуті наступні питання:

І. Економічні та маркетингові аспекти експорту продукції в ЕС

1. Зміни в системі маркетингу і продажів при виході на інші ринки
2. Методики і рекомендації щодо виходу на закордонні ринки
3. Ринки збуту та логістика поставок ВАТ «Запоріжсталь»
4. Переорієнтація експорту в нових економічних умовах (АТ «Мотор Січ»)
5. Поточна ситуація з експортерами, перспективи зростання в Україні

ІІ. Технічне регулювання експорту продукції в страни ЕС

1. Положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині технічного регулювання
2. Використання технічних регламентів виробниками промислової продукції і стандартів, які є доказом відповідності продукції вимогам технічних регламентів


У роботі круглого столу взяли участь директор Міжнародної маркетингової групи Дмитро Роденко, директор Агентства індустріального розвитку Юрій Щирін, директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України Олександр Юрчак, начальник випробувального центру ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» А.В. Омелянович, заступник генерального директора із зв’язків з органами влади та громадськістю А.М. Шахов.

Мета виступу фахівців ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» - доведення до учасників заходу інформації щодо можливих змін у торговельному режимі у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, змісту Глави 3 “Технічні бар’єри у торгівлі” розділу IV “Торгівля і питання пов’язані з торгівлею” проекту цієї Угоди, положеннями якої передбачається, зокрема:
- впровадження актів європейського законодавства (горизонтальне та вертикальне);
- забезпечення діяльності інституцій у сфері технічного регулювання відповідно до існуючої європейської практики;
- прийняття в якості національних повного масиву міжнародних і європейських стандартів;
- застосування процедур оцінки відповідності відповідно до європейської практики.
Створення зони вільної торгівлі сприятиме досягненню:
• значного зменшення нетарифних обмежень у торгівлі товарами шляхом гармонізації та/або взаємного визнання оцінки відповідності технічним стандартам ЄС;
• наближення регулювання внутрішнього ринку до загальноприйнятних правил європейської практики;
• створення умов для заохочення інвестицій для розбудови інфраструктури.
Інтеграція України до економічних структур Європейського Союзу є важливим чинником, що повинен спонукати до підвищення конкурентоспроможності як окремих галузей, так і економіки країни в цілому.
Просування української продукції на європейський ринок залежить від її конкурентоспроможності та відповідності вимогам, встановленим на ринку Співтовариства, а це, насамперед, забезпечення показників якості продукції, її безпечності для життя і здоров’я населення та збереження довкілля.
Суттєві вимоги щодо суспільної безпеки, захисту здоров'я людей та довкілля, відповідних процедур з оцінки відповідності викладено в європейських директивах Нового підходу, на основі яких в Україні розроблено та прийнято відповідні технічні регламенти.
Впровадження в промисловість затверджених технічних регламентів має реалізовуватись шляхом прийняття національних стандартів, гармонізованих з європейськими та міжнародними, які є доказовою базою підтвердження відповідності цим технічним регламентам.
Крім цього, впровадження технічних регламентів потребує модернізації та технічного переобладнання виробництва, створення належної інфраструктури оцінки відповідності, навчання та підвищення кваліфікації фахівців.
Наразі існують певні ризики для підприємців і промисловців, яким за умови виготовлення продукції за застарілою нормативною базою, буде важко витримати конкуренцію в торгівлі не тільки на європейському, але й на внутрішньому ринках.


Якщо у Вас виникли питання або пропозиції просимо звертатися за телефонами
(061) 289 98 63;
(061)220-01-71).

 

 IMG 4358 2 IMG 4362 2 
Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАСемінари, конференції, нарадиСемінар «Технічне регулювання експорту продукції у страни ЄС»

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014