Кавові автомати потребують повірки

Кавові автомати, що прийшли на зміну досить популярним в радянські часи автоматам з газованою водою, сьогодні гармонійно влилися в наше повсякденне життя і якось зовсім непомітно стали звичним її атрибутом. Вони є мало не на кожному вокзалі, в супермаркетах, лікарнях, вузах ... Та практично в усіх людних місцях. Адже це дуже зручно: площу займають невелику, працюють цілодобово, обслуговують швидко, пропонують широкий асортимент гарячих напоїв швидкого приготування, таких як бульйон, чай, кава різних видів, шоколад, какао і т. д. (деякі апарати розраховані на приготування понад 40 видів такої продукції).

Завдяки своїй популярності серед споживачів продаж напоїв через торгові автомати стала сьогодні досить поширеним бізнесом, що динамічно розвивається.  Однак не варто забувати, що будь-яке обладнання, яке заробляє гроші, має бути дуже надійним і безвідмовним. Від цього залежить успіх даного бізнесу.

Торгові автомати, за допомогою яких продаються напої на розлив, належать до стаціонарних засобів вимірювальної техніки. А це означає, що такі автомати повинні відповідати встановленим для них вимогам точності в певних умовах експлуатації. Так, натуральна зернова кава мелеться автоматом на кожну порцію окремо, а розчинна – відпускається певними дозами. При цьому залежно від побажання клієнта, в напій додаються цукор, молоко або вершки, теж в установленій кількості. Від точності дотримання всіх пропорцій залежать смакові якості готового напою. Якщо кава смачна, то клієнт залишиться задоволеним і скористається послугами автомата ще. І навпаки. Також в ході експлуатації точного обладнання виключається нераціональне використання компонентів, які застосовуються для приготування того чи іншого напою, що допомагає уникнути зайвих витрат.

Слід зважати й на те, що на вітчизняному ринку переважають не нові автомати, а ті, що вже були у користуванні, завезені з інших країн. Точність такого обладнання з кожним роком погіршується. Тому згідно з вимогами Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» торгові автомати, призначені для приготування, дозування та відпуску напоїв, дозволено застосовувати, випускати з виробництва, ремонту, у продаж і видавати напрокат лише за умови, що вони пройшли повірку (встановлення придатності засобу вимірювальної техніки до подальшої експлуатації шляхом контролю його метрологічних характеристик) або державну метрологічну атестацію.

Фахівці ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» проведуть вищезазначені роботи швидко і якісно.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою:

м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10,

тел.: (061) 220-01-64, 289-98-71.

Начальник відділу повірки ЗВТ механічних величин - Ярощук Юрій Петрович.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинКавові автомати потребують повірки

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014