Мінекономозвитку оприлюднило проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку встановлення та зміни категорій об’єктів туристичної інфраструктури»

На сьогоднішній день категоризація об'єктів туристичної інфраструктури здійснюється відповідно до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 803 (далі – Порядок). Цей документ передбачає встановлення категорій готелям за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) стосовно безпеки для життя і здоров'я людей, захисту їх майна та охорони довкілля. Водночас, останньою редакцією Закону України «Про туризм» скасовано норми щодо сертифікації товарів, робіт і послуг у сфері туристичної діяльності, що, у свою чергу, призвело до необхідності перегляду діючого Порядку. До того ж державний стандарт ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів», відповідно до вимог якого виконуються роботи з оцінювання готелів, не дозволяє здійснювати якісну оцінку відповідності об'єктів туристичної інфраструктури, оскільки його вимоги не відповідають сучасному розвитку готельного сервісу, – йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови про затвердження нового Порядку встановлення та зміни категорій об'єктів туристичної інфраструктури.

За новим Порядком встановлення категорій об'єктам туристичної інфраструктури відбуватиметься в три етапи:

перший етап – проведення заявником оцінювання об'єкта туристичної інфраструктури на відповідність критеріям;

другий етап – подання заявником заяви до Мінекономрозвитку;
третій етап – розгляд заяви та прийняття Мінекономрозвитку рішення про встановлення заявленої категорії об'єкту туристичної інфраструктури, видача свідоцтва (строком дії не більше трьох років) заявнику та внесення до реєстру інформації про об'єкт туристичної інфраструктури.

Після отримання свідоцтва заявник зобов'язаний розмістити відомості про відповідність об'єкта туристичної інфраструктури заявленій категорії на офіційному веб-сайті об'єкта туристичної інфраструктури.

У разі надходження від Держпродспоживслужби інформації щодо невідповідності об'єкта туристичної інфраструктури встановленій категорії за результатами проведених заходів державного нагляду (контролю), Мінекономрозвитку приймає рішення про анулювання свідоцтва. У цьому випадку заявник може звернутися із заявою про повторне встановлення категорії готелю не раніше ніж через рік.

Категорії об'єктів туристичної інфраструктури визначаються відповідно до встановлених обов'язкових та додаткових Критеріїв оцінки. Зокрема, новий Порядок містить від 119 (для категорії «1 зірка») до 205 (для категорії «5 зірок») обов'язкових критеріїв і 72 додаткові критерії.

Прийняття проекту постанови «Про затвердження Порядку встановлення та зміни категорій об'єктів туристичної інфраструктури» сприятиме спрощенню процедури встановлення категорій об'єктам туристичної інфраструктури, збільшенню кількості класифікованих за категорією об'єктів туристичної інфраструктури та підвищенню якості надаваних готельних послуг.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинМінекономозвитку оприлюднило проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку встановлення та зміни категорій об’єктів туристичної інфраструктури»

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014