Мінекономрозвитку розробило новий порядок правової охорони географічних зазначень

За інформацією прес-служби Мінекономрозвитку, Уряд підтримав розроблений міністерством проект закону у сфері охорони прав інтелектуальної власності, що визначає новий порядок правової охорони географічних зазначень.

Так, згідно з проектом закону, географічне зазначення – це географічне найменування місця (регіону або населеного пункту), з якого походить товар, що має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походження. При цьому хоча б один з етапів виробництва, або переробки товару здійснюється на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

Серед всесвітньо відомих географічних назв, захищених європейським законодавством, є «шампанське» (ігристе вино, вироблене з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань) та «коньяк» (бренді з білих сортів винограду, який виробляється у французькому муніципалітеті Коньяк, регіон Нова Аквітанія). Виробники з інших регіонів не мають права виробляти вина під назвами «шампанське» або «коньяк».

Повний перелік захищених географічних зазначень викладено в Додатку ХХІІ до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Разом з тим, статтею 208 цією Угоди встановлено перехідний період щодо використання певних географічних зазначень ЄС для позначення та презентації подібних продуктів, які походять з України.

Законопроект, запропонований Мінекономрозвитку, передбачає впровадження європейських умов та механізмів охорони географічних зазначень в Україні.

Створення системи контролю за походження товарів – це значний крок в побудові системи захисту інтелектуальної власності в Україні. Виробник, який вкладає кошти в підвищення якості та розвиток бренду, повинен бути впевнений, що його товар захищений від підробок. Так, наприклад, Моршинську мінеральну воду не можна виробляти у Польщі, а ніжинські огірки – у Словаччині. Це суто українські товари з чітко визначеним географічним зазначенням.

Найближчим часом проект закону буде передано на розгляд Парламенту.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинМінекономрозвитку розробило новий порядок правової охорони географічних зазначень

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014