Мінекономрозвитку України оприлюднило Проект наказу "Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації будівельних матеріалів, виробів та констркцій"

На сьогоднішній день будівельні матеріали, вироби та конструкції включено до розділу 14 Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, відтак вказана продукція підлягає обов’язковій сертифікації в державній системі сертифікації.

Обов’язкова сертифікація будівельних виробів у державній системі сертифікації проводиться органами з сертифікації відповідно до Правил, затверджених наказом Держстандарту від 11.04.1997 № 192, зареєстрованих у Мін’юсті 18.06.1997 за № 222/2026, із змінами (далі – Правила).Положення чинної редакції Правил містять посилання на нормативно-правові акти, які вже втратили чинність, крім того деякі процедури потребують актуалізації та спрощення.

У зв’язку із вищезазначеним Мінекономрозвитку підготовлено проект наказу “Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій”, яким передбачається затвердити нову редакцію Правил.
Вона передбачає посилання на діючі нормативно-правові акти згідно із законодавством України.

Крім цього, на сьогодні вартість робіт сертифікаційних випробувань будівельних виробів, зокрема дверей для будівель і споруд, становить в середньому 36560 грн. Понад третину цієї суми становить вартість випробувань продукції за показниками пожежної безпеки. Це створює додаткові фінансові навантаження на суб’єкти господарювання, які виготовляють двері для будівель і споруд. Тому, з метою зменшення вартості робіт з сертифікації дверей для будівель і споруд передбачається при видачі сертифіката відповідності на новий термін зараховувати її сертифікаційні випробування, які проводились в акредитованій лабораторії при видачі попереднього сертифіката на цю продукцію або при поставленні продукції на виробництво.

Проект наказу Мінекономрозвитку “Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації будівельних матеріалів, виробів та констркцій”

ПРАВИЛА обов’язкової сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій

 

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинМінекономрозвитку України оприлюднило Проект наказу "Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації будівельних матеріалів, виробів та констркцій"

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014