Неправильно підібрані окуляри можуть зіпсувати зір

ockiНезважаючи на стрімкий технічний прогрес в офтальмології, одним з найбільш поширених і доступних методів корекції зору на сьогодні залишаютьсяокуляри. Вони дають можливість нормально бачити мільйонам людей. Та, на жаль, далеко не всі, перед тим як купити окуляри, звертаються до фахівця, а підбирають їх самостійно, шляхом примірки. При цьому дуже ризикують своїм зором, який може погіршитись через неправильно проведену корекцію.

Окулярами торгують скрізь – з лотків на ринку, в підземних переходах, на вокзалах, їх навіть носять безпосередньо на підприємства та в організації, де пропонують працівникам обрати ті, що до смаку. І багато хто купує, бо дешевше ніж в оптиках, послуги яких сьогодні не всім по кишені. При цьому увага звертається здебільшого на зовнішній вигляд оправи, про те ж, які лінзи в неї вставлені, більшість покупців навіть не замислюється. Бо в масовій свідомості до окулярів закріпилося ставлення не як до виробу медичного призначення, а скоріше, як до аксесуара.

Що відбувається, якщо в окулярах не дотримані оптичні показники або лінзи зроблені з матеріалу низької якості? Починається процес звикання, при якому організм намагається компенсувати оптичні викривлення ціною перевтоми очей, головного болю і, подальшого погіршення зору. Так, невідповідність міжцентрових відстаней окулярів і очей людини(наприклад, покупецьобирає окуляри на 64 мм, а міжцентрова відстань очей у нього – 60 мм) веде до розбалансування бінокулярного зору як основи повноцінного зорового сприйняття. При великих відхиленнях настає прихована косоокість.За умовже недотримання нормальної (12 мм) відстані лінзи від вершини рогівки ока, окуляриперестають відповідати заявленим діоптріям (одиницям, в яких виражається сила лінз), адже при більшій відстані посилюється дія позитивних і слабшає дія негативних лінз.

Придбати такі «неправильні» окуляри набагато більше шансів з рук абоу лоткових торговців, які нерідко не можуть навіть назвати виробника цього товару, аніж у спеціалізованому магазині оптики. Проте й в останньому не варто купувати окуляри без попередньої консультації фахівця.

Перш ніж підібрати окуляри лікар-офтальмолог проводить комплексне обстеження зору пацієнта. Для цього, як правило, використовується набір пробних окулярних лінз, які дозволяютьдосить точно визначити необхідний рівень корекції. Але тільки за умови, що пробні лінзи з набору відповідають всім нормованим характеристикам і встановленим до них вимогам, зокрема щодо зовнішнього вигляду, маркування, якості складання оправ і обойм, комплектності, взаємодії окремих частин, якості скла (наявність бульбашок, точок, подряпин), світлофільтрів та ін. Недокомплект лінз, наприклад, унеможливлює повне обстеження зору, а такі дефекти як відколи не дають точно визначити, яку треба провести корекцію. Аналогічна ситуація і з автокераторефрактометрами, які застосовуються фахівцями при підборі окулярів для вимірювання рефракції ока пацієнта, кривизни рогівки,діаметрузіниць і відстані між ними. Тому придатність до застосування наборів пробних лінз та автокераторефрактометріввизначається шляхом їх періодичної повірки, яка передбачена чинним законодавством, а саме Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».Тільки повірені лінзи і офтальмологічні прилади можуть надати лікарю об’єктивне уявлення про те, якої саме корекції потребує зір пацієнта!

Фахівці ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» швидко та якісно на сучасному еталонному обладнанні виконують повірку діоптриметрів і автокераторефрактометрівусіх типів, наборів пробних окулярних лінз та призм, лінійок скіаскопічних. Тел.: (061) 289-98-73.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинНеправильно підібрані окуляри можуть зіпсувати зір

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014