Нормативний документ – основа будь-якого виробництва

Маєте бажання розпочати свій бізнес і постачати на ринок продукцію власного виробництва? Тоді приготуйтесь не тільки віддавати цій справі багато зусиль і часу, а й серйозно вивчати нормативну базу, яка встановлює вимоги до безпечності та якості продукту, який ви плануєте виробляти. Адже недостатньо просто вміти його виготовляти, треба ще знати, як це зробити відповідно до чинного законодавства.
Правила, норми і характеристики, які забезпечують безпечність і якість продукції, встановлюються стандартизацією. Перший крок до дотримання законодавства у цій сфері – наявність нормативного документа. Може постати питання: а чи потрібен він взагалі? Однозначно – так. Ця вимога закріплена Господарським кодексом України, де говориться, що якість поставки товарів визначається технічними регламентами, стандартами, технічними умовами та іншою технічною документацією.

Стандарт – просто і надійно
Найбільш надійний, швидкий і недорогий спосіб випуску продукції – за стандартами. Вони не тільки регламентують вимоги до безпечності та якості продукції, а й забезпечують її взаємозамінність, сумісність, а також економію ресурсів. Застосовуються стандарти на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

Почати виробництво за стандартом досить просто. Потрібно знайти стандарт на обраний вид продукції, порівняти його вимоги з характеристиками продукту, який планується випускати, і, якщо всі норми при виробництві дотримані, придбати документ. Де? Тільки в офіційного агента, який має право виготовляти і розповсюджувати на території України офіційні копії нормативних документів. Повний перелік таких агентів розміщено на сайті ДП «УкрНДНЦ», яке виконує функції національного органу стандартизації України. В Запорізькій області правом розповсюджувати офіційні копії НД володіє ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

Навіщо потрібні технічні умови?
Здавалося б, якщо проблему постановки на виробництво продукції прекрасно вирішує стандарт, то розробка технічних умов (ТУ) – процедура зайва. Однак прогрес не стоїть на місці: повсякчас з'являються нові товари і послуги, на які стандартів немає, або вони є, проте застарілі, не розраховані на застосування сучасних технологій, – тоді розробляються технічні умови. Також вони застосовуються у випадках, коли в угоді між постачальником і замовником встановлені більш високі вимоги до якості продукту, ніж може забезпечити стандарт. Головне, щоб у ТУ були враховані вимоги всіх технічних регламентів, дія яких поширюється на даний вид продукції.

Розробка технічних умов виконується, як правило, безпосередньо самим виробником, або організаціями, які мають компетентних фахівців у цій сфері. Після узгодження, затвердження, перевіряння та внесення технічних умов до бази даних ТУ України та регіону, власник може визначати умови доступу до них: передавати їх або захищати від незаконного використання і продавати право на використання іншим організаціям. Власник оригіналу технічних умов має одноосібне право вносити в них зміни, проте також може передавати це право за договором.

Нагадуємо, що внесення технічних умов і змін до них до бази даних ТУ здійснюється ДП «Укрметртестстандарт», але тільки після їх перевіряння фахівцями державних підприємств, що входять до сфери управління Мінекономрозвитку України. В Запорізькій області це ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

У сучасних ринкових умовах підприємцям часом буває нелегко встежити за всіма змінами законодавства, вчасно актуалізувати стандарти і технічні умови, за якими випускається продукція. ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» пропонує комплексні послуги в сфері стандартизації: від підбору необхідних стандартів, виготовлення їх офіційних копій до розробки нормативних документів на продукцію. Не ризикуйте своїм часом і ресурсами – звертайтеся до професіоналів!

Більш детальна інформація за тел.: (061) 224-65-81, (061) 224-69-86, (061) 239-84-62.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАНовиниНормативний документ – основа будь-якого виробництва

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014