Новий стандарт ISO 37120:2014 встановлює основні показники оцінки міських послуг та якості життя

Надрукований знаковий стандарт ІSО, що встановлює основні показники оцінки міських послуг та якості життя. Застосування цього стандарту дозволить представникам міської адміністрації, політикам, дослідникам, керівникам приватних компаній, проектувальникам, дизайнерам та іншим фахівцям сконцентрувати свої зусилля на найважливіших питаннях і розробити правила, які допоможуть містам стати зручніше для життя, толерантніше, рентабельніше, стійкіше до збоїв, економічно привабливішим і багатшим.

Навіщо потрібні показники для оцінки міст?

В даний час 53% світового населення живе в містах, за оцінками експертів до 2050 року його частка зросте до 70%. Міста є культурними та економічними центрами, що створюють 70% глобального ВВП. Інвестування в розвиток міст може бути пріоритетним у багатьох країнах, проте систематична і ефективна робота у цьому напрямку може виявитися складним - і в цьому може допомогти стандарт ISO 37120:2014

Показники, включені в стандарт ISO 37120:2014 допоможуть оцінити послуги та їх динаміку з кінцевою метою поліпшення якості життя та екологічної стійкості. Єдиний підхід дозволяє без проблем порівнювати міста між собою. Така інформація, у свою чергу, дозволяє ідентифікувати передову практику і вчитися один у одного.


Аспекти, що охоплюються стандартом ISO 37120:2014, включають:

· економіку

· освіту

· енергетику

· екологію

· фінанси

· протипожежний та аварійний захист

· органи державного управління

· охорону здоров'я

· дозвілля

· безпеку

· житло

· тверді відходи

· комунікації та інновації

· транспорт

· міське планування

· каналізація

· водопостачання та санітарні службиДля кого призначений стандарт ?

Стандарт ISO 37120:2014 може застосовуватися в будь-якому міському муніципалітеті або органі місцевого управління, які бажають оцінювати порівнянні і верифіковані характеристики надаваних містом послуг, незалежно від розміру, місця розташування і рівня розвитку.


Перший у своєму роді

ISO 37120:2014 став першим стандартом на оцінку показників міських послуг. Він розроблений як частина збірки стандартів у галузі сталого розвитку населених пунктів.

Стандарт опублікований 15 травня на глобальному саміті міст, організовуваний « Службою глобальних показників оцінки міських послуг» Global City Indicators Facility, однієї з організацій, що взяла участь в розробці стандарту.

Переваги застосування стандарту ISO 37120:2014

· підвищення ефективності управління та надання послуг

· міжнародний бенчмаркінг і метрики

· місцевий бенчмаркінг і планування

· інформування при прийнятті рішень особами, які відповідають за стратегію і міське управління

· взаємонавчання

· економічний важіль запиту фінансування і визнання на міжнародній арені

· економічний важіль запиту фінансування на вищих рівнях керівництва

· принципи сталого планування

· прозорість і публічність даних для інвестиційної діяльності

· порівнянні дані по містах для прийняття рішень, аналізу та глобального бенчмаркінгу

По матеріалам: www.iso.org

 

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАДо відома СПДНовий стандарт ISO 37120:2014 встановлює основні показники оцінки міських послуг та якості життя

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014