Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів про затвердження нової редакції Технічного регламенту безпечності іграшок

Технічний регламент безпечності іграшок, якій діє в Україні з 2013 року, був розроблений на основі Директиви 2009/48/ЄС з максимальним наближенням до її положень. Однак з моменту набрання чинності вітчизняного технічного регламенту до зазначеної директиви було внесено низку змін.

З метою приведення діючих в Україні вимог щодо безпечності іграшок у повну відповідність із Директивою 2009/48/ЄС з урахуванням усіх змін до неї розроблено проект нової редакції технічного регламенту. Зокрема, до нього додано перелік канцерогенних, мутагенних або токсичних речовин (КМР) з прямим посиланням на норми Європейського законодавства (Регламент ЄС 1272/2008, Регламент ЄС 1907/2006). Також більш деталізовано Додаток 5 до Технічного регламенту «Попередження» щодо безпечного використання іграшки, а саме щодо її хімічних властивостей.

Згідно з документом виробник має скласти декларацію відповідності іграшки вимогам безпеки. При цьому іграшки повинні містити знак відповідності технічним регламентам і застереження з приводу віку, з якого їх безпечно використовувати. Крім того, на кожну іграшку повинна складатися технічна документація, в якій вказуються всі заходи, вжиті виробником, для забезпечення безпеки виробу.

Перед введенням іграшки в обіг, виробники повинні будуть проводити аналіз хімічних, фізичних, механічних, електричних небезпек, загоряння, гігієнічних і радіоактивних небезпек, які може становити іграшка, а також оцінюють потенційний вплив таких небезпек на дітей.

Прийняття нової редакції технічного регламенту сприятиме: створенню умов для підписання між Україною та ЄС Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів у сфері безпечності іграшок; усуненню технічних бар’єрів у взаємній торгівлі; підвищенню рівня безпечності продукції до загальноєвропейського; посиленню відповідальності виробників і постачальників за безпечність продукції.

Кабінет Міністрів України оприлюднив проект постанови про затвердження нової редакції Технічного регламенту безпечності іграшок. Ним передбачено встановлення перехідного періоду для іграшок, які відповідають вимогам діючого на сьогодні технічного регламенту та були введені в обіг до дня набрання чинності нового, як таких, що не можуть бути заборонені або обмежені через невідповідність вимогам останнього. Після прийняття постанова набуде чинності через шість місяців з дня її офіційного опублікування.

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок»

Технічний регламент безпечності іграшок

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинОприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів про затвердження нової редакції Технічного регламенту безпечності іграшок

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014