Періодична повірка автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії

Згідно з п. 3.35 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), усі підприємства з приєднаною потужністю електроустановок від 150 кВт і середньомісячним обсягом споживання від 50 тисяч кВт-год повинні мати локальне устаткування збору й обробки даних (ЛУЗОД) або автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

Обидві системи являють собою сукупність програмних засобів та устаткування, комплексна робота яких забезпечує дистанційний збір, зберігання, обробку та передачу даних щодо споживання електроенергії. Однак, на відміну від ЛУЗОД, яке передає зібрані й оброблені дані лише енергопостачальній компанії, АСКОЕ забезпечує дистанційним доступом до таких даних і підприємство-споживача, що дає йому можливість самостійно формувати звіти, переглядати, аналізувати й оптимізувати своє споживання електроенергії, зменшуючи таким чином витрати на енергоресурси. Саме тому більшість підприємств, установ та організацій надають перевагу впровадженню саме АСКОЕ.

Відповідно до вищезгаданих ПКЕЕ, для розрахункового обліку електричної енергії мають використовуватись засоби обліку, які відповідають вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Вимірювальні трансформатори струму і напруги та лічильники електроенергії, які є елементами АСКОЕ, віднесені цим законом до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці.

Періодична повірка проводиться з метою контролю відповідності метрологічних характеристик засобу вимірювальної техніки встановленим вимогам, зокрема щодо його точності і достовірності результатів вимірювань. Лише своєчасно повірений прилад обліку може гарантувати вам, що ви розраховуватиметесь за ту кількість енергоресурсів, яку фактично спожили!

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» має необхідну метрологічну базу і кваліфікованих фахівців для якісного виконання робіт з повірки однофазних та трифазних лічильників активної та реактивної електричної енергії, а також трансформаторів струму та напруги, які використовуються в вузлах обліку електричної енергії, у тому числі у складі АСКОЕ.
Також ми забезпечені пересувними лабораторіями для проведення безпосередньо на місцях експлуатації:
- робіт з повірки вимірювальних трансформаторів струму до 3000А та трансформаторів напруги 6-10-35 кВ;
- вимірювання повної потужності та коефіцієнту потужності вимірювальних трансформаторів;
- вимірювання втрат напруги в ланцюгах трансформаторів напруги і лічильників електричної енергії.

Запрошуємо підприємства й організації до співпраці!
Тел.: (061) 289-98-65, (061) 220-01-66.

 

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАНовиниПеріодична повірка автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014