Розпочато публічний діалог між владою та бізнесом щодо вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в Україні

В Україні не існує затверджених ліцензійних умов для зберігання сміття, у той час як, наприклад, туристична галузь зарегульована неспіврозмірно до її потенційного впливу на життя і здоров'я людей. Ця невідповідність – лише одна з численних ілюстрацій хаотичності регулювання бізнесу в Україні. Проблеми регулювання доступу на ринок українські підприємці, урядовці та експерти обговорювали 4 квітня в Києві на Круглому столі «Назустріч бізнесу: спрощення виходу на ринки». Ця подія дала офіційний старт кампанії публічного діалогу між владою та бізнесом, метою якого є вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в країні.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба ініціювали публічні консультації як невід'ємний елемент регуляторної реформи, щоб правила для бізнесу були ефективні та зрозумілі, а процес їх прийняття – прозорий та відкритий. Незалежний аналітичний центр BRDO став організатором публічних консультацій та розробником аналітичних матеріалів у рамках ініціативи EU4Business\FORBIZ. Участь у публічному обговоренні взяли більше 100 підприємців та представників бізнес-асоціацій.

За даними Офісу ефективного регулювання (BRDO), третина інструментів регулювання доступу на ринки застосовується помилково, а 379 дозвільних документів взагалі не мають визначеного правового статусу. Це не тільки ускладнює взаємодію підприємців та держави, а й створює численні можливості для корупційних зловживань. Неефективне регулювання коштує дорого: лише помилкове ліцензування обходиться бізнесу в 900 мільйонів гривень на рік.

Відкриваючи публічну консультацію, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук зазначив: «Виходячи на ринок, малий та середній бізнес стикається з низкою непотрібних бар'єрів, застарілих правил та зайвих обмежень. У нас немає ілюзій, що це все можна просто скасувати. Ми підходимо до проблеми регулювання системно. Публічні консультації у форматі круглих столів та онлайн-консультації на новоствореній Платформі ефективного регулювання PRO дозволять залучити до виявлення проблем та розробки рішень тих, кому це потрібно в першу чергу – українських підприємців».

Експерти сектору «Контроль та нагляд» виявили 661 випадок застосування інструментів обмеження доступу до ринків, а норми, які передбачають ці обмеження, містяться в 943 регуляторних актах. При цьому, саме регуляторне поле є неякісним. Аналітики визначили чотири ключові проблеми регулювання доступу на ринок:

- Прогалини у регулюванні ліцензування: наприклад, відсутність ліцензійних умов з 4-х видів господарської діяльності
- Прогалини у регулюванні дозвільної системи: наприклад, не розроблено й не затверджено 18 порядків видачі документів дозвільного характеру, що становить 21% від кількості ДДХ, передбачених Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності»
- Наявність незаконного регулювання: зокрема, 6 видів господарської діяльності ліцензуються незаконно
- Правова невизначеність: 379 документів у сфері дозвільної системи не мають визначеного правового статусу, і 206 із них мають ознаки документів дозвільного характеру, але не вказані у Законі України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», тобто формально не належать до дозвільної системи, але застосовуються дозвільними органами.

На думку експертів BRDO, процедури застосування інструментів регулювання доступу на ринок теж є неефективними, а самі інструменти застосовуються невідповідним чином. Фахівці запропонували розробити Методику застосування інструментів обмеження доступу до ринків, яка буде запобігати суб'єктивізму та зловживанням чиновників у процесі вибору відповідного регуляторного інструменту.

Регулювання доступу на ринок за допомогою ліцензій, декларування чи дозвільних документів має на меті уникнути загроз для життя та здоров'я людей, навколишнього середовища чи національної економіки.

Джерело: http://www.me.gov.ua

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинРозпочато публічний діалог між владою та бізнесом щодо вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в Україні

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014