Що Угода про асоціацію дає українському бізнесу?

Відповідь на це питання українські бізнесмени можуть знайти на спеціалізованому сайті-путівнику(http://europa-torgivlia.org.ua/).

Практично кожен з підприємців, які працюють в Україні, так чи інакше відчує на собі дію Угоди. Українські виробники повинні готуватись до конкуренції з європейськими товарами, які ставатимуть дешевшими і активніше прибуватимуть в Україну завдяки зниженню ввізних мит.

У свою чергу, українські виробники також зможуть спробувати розширити власний ринок збуту за рахунок експорту до ЄС. Ті підприємства, які вже сьогодні здійснюють експортні та імпортні операції, матимуть шанс суттєво розширити власний спектр торговельних контактів. А отже, – і власні прибутки.

Що таке Угода про Асоціацію з ЄС? Це документ, який встановлює норми співпраці між країнами ЄС та іншими країнами у таких сферах, як економічна, політична, соціальна, культурна, тощо. Наразі 19 країн світу співпрацюють з ЄС в рамках угод про асоціацію.

Єдиного стандартного тексту Угоди про асоціацію з ЄС не існує. Для кожної країни розробляються індивідуальні умови залежно від глибини співпраці, перспектив членства в ЄС і т.д. Тому прирівнювати Угоду про асоціацію Україна-ЄС до подбіних договорів Євросоюзу з Мароко чи Алжиром некорректно.

Угода жодним чином не обмежує співпрацю України з іншими країнами, у тому числі і з РФ (ст.39 Угоди). Єдина умова — членство і співпраця з іншими країнами / об’єднаннями країн не повинна суперечити торгівельним зобов’язанням, що встановлені Угодою.

За ініціативою Представництва ЄС та за підтримки Мністерства економічного розвитку і торгівлі України запущений сайт  www.europa-torgivlia.org.ua, на якому українські підприємці можуть знайти інформацію про можливості для малого та середнього бізнесу в ЄС після підписання економічної частини Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною.

Текст угоди з ЄС, інформацію про зону вільної торгівлі та спрощений режим, чинний до листопада 2014 року, можна знайти в головному меню в розділі «Все про Угоду».

Розділ «Новини», крім євроінтеграційних новин, містить анонси інформаційних семінарів та інших корисних заходів.

Про Міжнародні програми допомоги бізнесу можна знайти в розділі «Корисні посилання». Також діє форма зворотного зв’язку – розділ «Запитання-відповідь».

Нагадаємо, економічна частина Угоди про асоціацію України з ЄС була підписана 27 червня 2014 року, політична частину Угоди – 21 березня.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинЩо Угода про асоціацію дає українському бізнесу?

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014