Сьогодні – Всесвітній день захисту прав споживачів

Щороку 15 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів, який проводиться під егідою ООН вже 34 роки.

Міжнародна Федерація споживчих організацій (Consumers International – CI), яка об'єднує понад 180 громадських і державних організацій, що займаються проблемами захисту прав споживачів, з 72-х країн світу, кожен рік визначає тематику Всесвітнього дня захисту прав споживачів. У 2017 році нею було вирішено зосередити увагу на правах споживачів в сегменті електронної комерції і запропоновано девіз – «Споживчі права в цифрову епоху» («Consumer Rights in the Digital Age»).

В даний час індустрія «електронної комерції» з організації продажу споживчих товарів і надання різних платних послуг в інформаційно-телекомунікаційній мережі Інтернет розвивається дуже динамічно. У зв'язку з глобалізацією даного сегменту споживчого ринку та залучення в нього все більшого числа активних користувачів Інтернетом (в тому числі за рахунок розширення спектру відповідних мобільних засобів зв'язку та їх доступності) більш помітно стали проявлятися неврегульовані законодавством відносини у цій сфері. Недобросовісні учасники ринку використовують дану обставину з метою отримання максимальної вигоди на шкоду економічним інтересам і законним правам не тільки споживачів, але й добросовісних представників бізнес-спільноти. Тож однією з головних проблем, на якій у цьому році вирішила зосередити увагу Міжнародна Федерація споживчих організацій, – це зміцнення довіри споживачів до роздрібної торгівлі в мережі Інтернет.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинСьогодні – Всесвітній день захисту прав споживачів

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014