"Стандарти створюють рівні шанси на успіх" - такий девіз Всесвітнього дня стандартів в 2014 році.

Світова громадськість відзначає це свято щорічно 14 жовтня, починаючи з 1970 року. Дата для проведення Всесвітнього дня стандартів вибрана не випадково, бо саме в цей день, 14 жовтня 1946 року в столиці Великобританії місті Лондоні відкрилася конференція національних організацій з стандартизації. На конференції були присутні 65 делегатів із 25 країн світу, в тому числі СРСР. Головною подією цієї конференції, по праву, можна назвати створення Міжнародної організації з стандартизації. В даний час, до складу ІSO входить 165 країн своїми національними організаціями з стандартизації.

В посланні керівників ISO, IEC, ITU підкреслюється зростаюче значення використання міжнародних стандартів для збільшення обсягів продажів, підвищення конкурентоспроможності компаній, галузей і економік у цілому, усунення технічних бар'єрів у торгівлі, введення єдиних правил для всіх учасників ринку. «Країни, які проводять політику впровадження вимог міжнародних стандартів і закріплюють їх в державних нормативних правових актах, забезпечують більш надійний захист своїх громадян і більш широкий вибір якісних товарів».

Важливу роль, яку відіграють стандарти в економіці і в суспільстві, відзначив у своєму виступі Прем'єр Міністр України Арсеній Яценюк: «Угода про асоціацію з Європейським Союзом відкриває нові можливості доступу вітчизняної продукції до світових споживачів і принципово підвищує вимоги до її якості. Сьогодні перед усіма нами стоїть відповідальне завдання - гармонізація національної системи стандартизації та метрології з європейською, що сприятиме прискоренню європейської інтеграції нашої економіки, зміцненню її експортного потенціалу і стане серйозним кроком України на шляху, який веде до сім'ї народів об'єднаної Європи».

Значення стандартизації і метрології, що є основними видами діяльності для науки і промисловості, важко переоцінити ще і тому, що вони є головними складовими технічного регулювання. Основою діяльності стандартизації і метрології є створення нормативної бази, що безпосередньо призначена і функціонує для захисту інтересів населення, як споживачів.

Виробництво якісної продукції, розвиток національної економіки в цілому неможливі без розробки і прийняття відповідних стандартів та виконання достовірних вимірювань, що в свою чергу впливає на всі напрями соціальної сфери — освіту, захист прав споживачів, охорону здоров'я, безпеку життя, відпочинок, захист довкілля.

Така діяльність усіх працівників в сфері стандартизації і метрології сприяє подальшому економічному росту нашої держави, підвищенню якості і конкурентоздатності вітчизняної продукції і послуг, інтеграції України у світовий економічний простір, і саме головне, захисту прав споживачів.

Вітаємо усіх працівників сфери стандартизації, метрології та сертифікації, а також усіх виробників та споживачів з Всесвітнім днем стандартів.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новин"Стандарти створюють рівні шанси на успіх" - такий девіз Всесвітнього дня стандартів в 2014 році.

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014