Семінар «Актуальні питання сфери технічного регулювання в Україні»

Актуальні питання сфери технічного регулювання України розглядались на семінарі для представників підприємств Запорізької області, який відбувся 26 лютого в ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

Актуальні питання сфери технічного регулювання України розглядались на семінарі для представників підприємств Запорізької області, який відбувся 26 лютого в ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

Відкриваючи семінар заступник генерального директора Анатолій Маслак наголосив на тому, що вже кілька років національна система технічного регулювання знаходиться у стані реформування з метою її наближення до європейських вимог, що не може не позначатись на виробниках продукції: «Процес адаптації відбувається надто повільно. На сьогоднішній день у відповідність до європейських вимог приведені тільки 25% національних стандартів, тоді як згідно з планом гармонізації має бути 80%. Така ж ситуація і з технічними регламентами – із 48 впроваджених директивам відповідають менше десяти».

У зв’язку з переходом на технічні регламенти і гармонізовані стандарти слухачів семінару цікавило питання доцільності розроблення технічних умов. Відповідаючи на це питання, Анатолій Маслак зазначив, що на його думку, технічні умови залишаться, хоча й, можливо, вже не будуть належати до нормативних документів. Адже у країнах ЄС існує аналог технічних умов, який називається специфікацією і є внутрішнім документом підприємства.

В ході семінару спеціалісти відділу стандартизації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» ознайомили присутніх з основними положеннями деяких нормативно-правових актів, що регламентують вимоги до виробництва й обігу продукції, її безпечності та якості. Також були розглянуті порядок розробляння, оформлення, погодження, перевіряння та реєстрації технічних умов і змін до них. Не обійшли увагою і передачу повноважень з реєстрації ТУ і змін до них до Мінекономрозвитку України у зв’язку з віднесенням цього виду послуг до адміністративних.

На останок фахівці зі стандартизації торкнулися питання відповідальності виробників за невиконання вимог чинного законодавства та правових наслідків при незадовільній організації метрологічного забезпечення підприємств.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАСемінари, конференції, нарадиСемінар «Актуальні питання сфери технічного регулювання в Україні»

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014