Семінар "Щодо законодавчих змін у сфері технічного регулювання"

24 листопада в конференц-залі ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» відбувся семінар для суб’єктів господарювання, присвячений законодавчим змінам у сферах стандартизації, метрології та оцінки відповідності.

Внесення змін до чинного законодавства у сфері технічного регулювання відбувається з метою приведення останнього у відповідність до європейських вимог, що передбачено умовами підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Значна частина нововведень набуде чинності вже з 1 січня 2016 року. Що чекає у зв’язку з цим на вітчизняних виробників та інших суб’єктів господарювання, до подолання яких труднощів вони мають бути готові, за якими принципами забезпечуватиметься безпечність та якість харчових продуктів, хто контролюватиме дотримання законодавчих вимог   – дати відповіді на ці та інші питання і був покликаний семінар.

Слухачі були ознайомлені з основними положеннями нових редакцій Законів України «Про стандартизацію», що набув чинності на початку поточного року, та «Про метрологію і метрологічну діяльність», який буде діяти з наступного року. А також розглянули законодавчі зміни, що  стосуються виробництва й обігу харчових продуктів. Зокрема йшлося про скасування низки дублюючих регуляторних документів у цій галузі, спрощення процедури отримання експлуатаційного дозволу на виробничі потужності, введення поняття «оператор ринку», обов’язкове запровадження на виробництві заснованої на принципах аналізу небезпечних факторів системи НАССР.

Не оминули увагою питання щодо забезпечення виробників чинними нормативними документами, у тому числі й гармонізованими з європейськими, а також щодо застосування на сучасних виробництвах технічних умов, необхідності їх перевіряння, облікування та внесення до головної бази даних.

Також присутніх було поінформовано про створення єдиного контролюючого органу – Держпродспоживслужби, що має розпочати свою діяльність з січня 2016 року і об’єднає у собі функції і повноваження багатьох існуючих на сьогодні контролюючих і дозвільних органів.

 

 IMG 6936 1 IMG 6948 1 
Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАСемінари, конференції, нарадиСемінар "Щодо законодавчих змін у сфері технічного регулювання"

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014