Всесвітній день метрології: вимірювання в динамічному світі

metr 05 201620 травня світова спільнота відзначає Всесвітній день метрології. Цього року він проходить під гаслом: «Вимірювання в динамічному світі».

Традиційно напередодні зазначеної дати керівники Міжнародного бюро мір і ваг і Міжнародного бюро законодавчої метрології оприлюднюють свої звернення до громадськості, в яких визначають найбільш важливі та соціально-значущі проблеми поточного року, рішення яких неможливе без відповідного метрологічного забезпечення. Зокрема, на думку директора Міжнародного бюро мір і ваг Мартіна Мілтона, незважаючи на динамічні зміни, які відбуваються у сучасному світі, у тому числі завдяки швидкому розвитку нових технологій, сьогодні надзвичайно важливо зберегти стабільну і точну систему вимірювань. Однак повсякденне застосування високоточних еталонів з довгостроковою стабільністю у сфері динамічних вимірювань вимагає значного інноваційного потенціалу. Отже міжнародна система одиниць (СІ) має «встигати» за змінами сучасного світу і водночас зберігати свою точність і сталість.  

Цю думку поділяє і директор Міжнародного бюро законодавчої метрології Стефен Паторей. У своєму зверненні він зазначив, що наразі наближається до завершення робота над новим визначенням кілограма, а також продовжуються успішні дослідження щодо уточнення значень і технічних засобів, які застосовуються при визначенні і впровадженні в практику інших одиниць СІ. Тож метрологія – це динамічна наука, яка не стоїть на місці, а постійно розвивається, вдосконалюється і змінюється відповідно до потреб сьогодення.

Ми вітаємо зі святом колег-метрологів, які віддають свої знання та досвід цій чудовій і такій необхідній для економіки, суспільства та всієї країни професії. Бажаємо подальших успіхів у справі забезпечення єдності вимірювань, в роботі зі зміцнення і розвитку вітчизняної метрології. Нехай оптимізм і надія будуть вашими постійними супутниками, а професійна діяльність приносить задоволення і радість!

Довідка: Рішення щодо впровадження Всесвітнього дня метрології було прийняте у жовтні 1999 року на 88-му засіданні Міжнародного комітету мір і ваг у зв'язку зі 125-ою річницею підписання Метричної Конвенції.

Метрична Конвенція є одним з найстаріших і найбільш сталих міждержавних договорів і залишається сьогодні такою ж актуальною, як і 141 рік тому. Саме вона започаткувала міжнародне співробітництво в галузі метрології, створення Міжнародного бюро мір і ваг як єдиного світового  центру метричної системи, покликаного забезпечувати єдність, точність та надійність вимірювань у  всіх країнах, які підписали Конвенцію.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинВсесвітній день метрології: вимірювання в динамічному світі

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014