Всесвітній день стандартів-2017: «Стандарти роблять міста розумнішими»

       Щороку 14 жовтня країни-члени Міжнародної організації із стандартизації (ISO), Міжнародної електротехнічної комісії (IEC) та Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), а також світова науково-технічна спільнота відзначають Всесвітній день стандартів, щоб підкреслити важливість робіт із стандартизації для всіх без винятку сфер життя.

Цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом: «Стандарти роблять міста розумнішими» («Standards make cities smarter»).

Перед сучасними містами постає багато викликів і серед них чи не найскладніший – поєднати комфорт та соціальну привабливість для містян з розвиненою інфраструктурою, екологічною безпекою та швидким розвитком технологій. Сучасне місто – це рушійна сила економіки країни, осередок культури й освіти, майданчик для реалізації технологічних та соціальних інновацій. З огляду на це нині значно посилюється конкуренція міст, адже розвиток комфортної інфраструктури безпосередньо впливає на економічні показники міста, визначає його привабливість для кваліфікованих спеціалістів та інвесторів.

Кожне місто стикається зі своїми труднощами і вимагає власних рішень. Однак, існує один спільний знаменник, який значно спрощує вирішення багатьох завдань. Це міжнародні стандарти. Саме вони є інструментом для розробки найефективніших рішень, які можуть бути адаптовані до конкретних умов певного міста.
Розумне місто (Smart City) – це певна сукупність інформаційно-цифрових технологій, які оптимізують використання ресурсів, полегшують, здешевлюють та роблять більш комфортним життя у сучасному місті з великою кількістю викликів. Такі технології можуть використовуватись у різних секторах управління містом: це і транспорт, і так званий «електронний уряд», і енергетика, і охорона здоров’я, і будівництво, і суспільне життя. Найкращими прикладами розвитку Smart City на сьогоднішній день вважаються Барселона, Амстердам, Лондон, Нью-Йорк, Ніцца та Сінгапур.

Основна перевага стандартів «Розумного міста» – перетворення міста в інтелектуальний простір з принципово новими можливостями централізованого управління всіма його процесами. Високий рівень безпеки і сервісів забезпечений за рахунок інноваційних рішень у сфері енергозбереження, житлово-комунального господарства, транспорту, освіти, охорони здоров'я, екології, інформаційних технологій тощо. Окрема увага в інтеграційній системі «Розумного міста» приділяється забезпеченню інформаційної безпеки та управлінню нею.

Крок за кроком, за допомогою міжнародних стандартів ми зможемо зробити наші міста розумнішими, адже ці стандарти підтримують безперервний та інтегрований розвиток «Розумних міст».

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинВсесвітній день стандартів-2017: «Стандарти роблять міста розумнішими»

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014