Як вийти на ринок ЄС

«Після реформування системи технічного регулювання в Україні, наслідком чого стане підписання з ЄС угоди про взаємне визнання сертифікатів відповідності, українським виробникам продукції з високим ступенем ризику більше не доведеться проходити складні і дорогі процедури, якщо вони вже пройдуть їх в Україні», - про це заявив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Він зазначив, що зараз для того, щоб вільно продавати свою продукцію на ринку ЄС, українським виробникам потрібно самостійно користуватися англомовними директивами ЄС, англомовними стандартами, європейськими лабораторіями та органами з оцінки відповідності продукції параметрам безпеки, що не завжди зручно і досить дорого.

Після гармонізації системи технічного регулювання України з системою, що діє в ЄС, як зазначив Максим Нефьодов, процедура залишається тією ж, однак вигода для виробників полягає в значному спрощенні. Зокрема, можна буде користуватися вже українськими технічними регламентами, написаними українською мовою, гармонізованими з європейськими стандартами і переведеними на українському, українськими органами з оцінки відповідності, ціни яких будуть значно нижчими послуги таких же органів у Європі.

Заступник Міністра також зазначив, що взагалі не потрібно проходити ніяких процедур, якщо мова йде про продукти з низьким ризиком, але при цьому варто пам'ятати, що в ЄС діє принцип презумпції відповідності.

«Тобто ви, як виробник, виносячи свою продукцію для продажу на ринок, гарантуєте її відповідність усім параметрам безпеки. Якщо ж при цьому використання вашого продукту завдасть шкоди майну, здоров'ю або життю споживача і вашу провину буде доведено в суді, з вас буде стягнуто штраф у розмірі ... до 71 млн. Євро », - підкреслив Максим Нефьодов.

При цьому він додав, що незважаючи на такий рівень відповідальності, європейські виробники строго слідують директивам, які регулюють їхню продукцію: «Таким чином, повну відповідальність за безпеку продукції несе саме виробник. У той же час споживач має значно вищий рівень захисту свого життя і здоров'я, адже виробник, який виносить свою продукцію на ринок, гарантує безпеку кожного окремого вироби ».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинЯк вийти на ринок ЄС

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014