Наше підприємство відзначає ювілей

75 rokivУ березні цього року ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» відзначає свій 75-річний ювілей. З дня початку його роботи пройшла ціла епоха, в якій метрологія, стандартизація та сертифікація грали не останню роль в забезпеченні зростання і розвитку економіки Запорізького краю.

У 1944 році, з початком успішної визвольної кампанії від нацистських окупантів, на всій території України розгорнулися масштабні роботи з відбудови промислового та енергетичного комплексів. Один за одним відновлювали роботу заводи, будувалися нові підприємства, зводилися будинки та засівалися поля. Скрізь були потрібні точні вимірювальні прилади, тому виникла гостра потреба в роботах з їх повірки. Багато повірочних установ країни в той час перебували на Уралі і в Сибіру, куди були евакуйовані на початку війни разом з державними еталонами та унікальним обладнанням для метрологічного забезпечення перебазованих на схід стратегічних підприємств. Тепер їх повертали назад, а в деяких регіонах створювали нові.

У цей період, 1 березня 1944 року, у звільненому від німецьких загарбників Запоріжжі, почало свою роботу Управління Комітету у справах мір і вимірювальних приладів, у складі якого була створена Державна контрольна лабораторія вимірювальних приладів, нині – ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

Протягом всього існування підприємства його розвиток відповідав вимогам часу і потребам промисловості регіону. З оснащенням підприємств новим обладнанням освоювалися і нові види повірки. Бурхливий темп розвитку і технічний прогрес у всіх галузях народного господарства викликали нові, більш високі вимоги до організації робіт із стандартизації. Крім метрологічної діяльності державні лабораторії вимірювальних приладів стали проводити реєстрацію технічних умов на виробництво продукції і контролювати дотримання стандартів на підприємствах. Тоді ж в Запорізькій лабораторії почав формуватися фонд нормативних документів, який на сьогоднішній день налічує понад 20 тисяч державних і міждержавних стандартів.

На початку 90-х років, коли український ринок заполонила неякісна продукція і для поліпшення ситуації виникла необхідність в додаткових запобіжних заходах, у підприємства з'явився ще один напрямок діяльності – сертифікація, а його назва змінилась на Центр стандартизації, метрології та сертифікації. Для надання повного комплексу сертифікаційних послуг на базі Центру було створено випробувальні лабораторії харчової та промислової продукції.

З часу створення підприємства на ньому трудилося не одне покоління фахівців, і всі вони докладали максимум зусиль для того, щоб не тільки зберегти, а й примножити спадщину, яка роками створювалася їх попередниками. Сьогодні колектив ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» продовжує ці традиції.

Sizov

kolektiv 

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинНаше підприємство відзначає ювілей

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014