Семінар "Умови доступу української продукції на ринок ЄС"

Умови доступу української продукції на ринок ЄС – головна тема, яку обговорювали учасники семінару, що відбувся 28 жовтня в Запорізькій торгово-промисловій палаті. У заході взяли участь представники Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції Мінекономрозвитку України, ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», а також підприємств Запорізької області.

В ході семінару присутні ознайомились зі змістом проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», що реалізується в Україні за фінансової підтримки ЄС. Він полягає у створенні необхідних умов для політичного діалогу між бізнес-асоціаціями та органами державної влади, спрямованого на реалізацію заходів зі сприяння розвитку торгівлі. Це в свою чергу створює підґрунтя для успішної інтеграції України в світову економіку.

Також обговорили перспективи, які відкриває для України приєднання у якості Договірної сторони до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, учасницями якої на сьогоднішній день є 42 країни. Товари, які отримали статус походження в одній із країн-учасниць Конвенції в рамках угод про вільну торгівлю, можна використовувати у виробничих процесах у будь-якій з інших країн-учасниць без втрати ними статусу походження. Це сприятиме збільшенню можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів, що, в свою чергу, розширить присутність української продукції на перспективних ринках третіх країн, тобто відкриє додаткові ринки для вітчизняних експортерів.

Та однією з головних умов вільного доступу української продукції на світовий і європейський ринки є передусім усунення технічних бар'єрів, якого неможливо досягти без відповідного реформування національної системи технічного регулювання. Про те, що вже зроблено у цьому напрямку учасникам семінару розповів в.о. генерального директора ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Віталій Жуков. Зокрема він ознайомив присутніх з основними змінами у законодавстві, спрямованими на приведення вітчизняної системи технічного регулювання у відповідність до міжнародних норм і стандартів, а також з тими кроками, які вже здійснено у напрямку визнання національного органу з акредитації, а значить і акредитованих ним органів з оцінки відповідності, на міжнародному рівні. Національне агентство з акредитації України на сьогодні є повноправним членом Генеральної Асамблеї Міжнародної асоціації з акредитації лабораторій ILAC. А це значить, що результати випробувань, проведених акредитованими НААУ випробувальними та калібрувальними лабораторіями, визнаються на міжнародному рівні. На європейському рівні також визнаються результати діяльності акредитованих НААУ органів із сертифікації продукції, систем менеджменту та персоналу, інспекційних органів. Невдовзі таке визнання буде досягнуте і на міжнародному рівні.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАСемінари, конференції, нарадиСемінар "Умови доступу української продукції на ринок ЄС"

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014