Семінар «Технічне регулювання експорту продукції в країни ЄС, СЄ маркування, як інструмент експортування продукції українських виробників на ринок Європейського Союзу»

Висвітленню практичних аспектів виводу вітчизняної продукції на європейський ринок в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС був присвячений семінар, який ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» спільно з ТОВ «Днепрал Євро Стандарт» провели 25 листопада для підприємств-виробників регіону. Тема семінару: «Технічне регулювання експорту продукції в країни ЄС, СЄ маркування, як інструмент експортування продукції українських виробників на ринок Європейського Союзу».

Принципові відмінності, що існують між українською і європейською системами технічного регулювання, на сьогодні є одним з головних бар’єрів на шляху вітчизняної продукції до ринку ЄС, зазначив відкриваючи семінар заступник генерального директора ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Анатолій Маслак: «Європейська система, до якої ми прагнемо, не зважаючи на свою простоту є багаторівневою і вимагає певних знань. Основні її цілі – це забезпечення вільного пересування товарів і послуг в межах єдиного ринку та захист споживачів від потенційних небезпек, властивих тій чи іншій продукції». Зі шляхами реалізації цих цілей учасників семінару ознайомила експерт з CE-mark Ірина Каргіна.

Вільне пересування товарів досягається шляхом європейської процедури гармонізації, а саме через приведення правил, що містяться у національних стандартах, у відповідність до вимог Директив ЄС. Виробник має виконувати вимоги усіх Директив, під дію яких підпадає його продукція, шляхом дотримання гармонізованих або національних європейських стандартів. І тоді він може розраховувати на «презумпцію відповідності». Тобто, доки не доведено інше, продукція вважатиметься такою, що відповідає задекларованим вимогам. Лише після підготовки декларації відповідності і технічного файлу, у якому передбачені усі потенційні ризики, пов’язані з експлуатацією продукту, виробник може нанести на продукцію СЄ маркування і почати її виведення на європейський ринок.

Друга частина семінару була присвячена модульній системі оцінки відповідності і схемам сертифікації на основі принципів Глобального підходу.

 

     
Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАСемінари, конференції, нарадиСемінар «Технічне регулювання експорту продукції в країни ЄС, СЄ маркування, як інструмент експортування продукції українських виробників на ринок Європейського Союзу»

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014