Застосування ваговимірювальної техніки

vesi 0715Ваги сьогодні мають широке застосування у багатьох галузях нашої діяльності, зокрема у торгівлі, промисловому виробництві, сільському господарстві, медицині, фармакології тощо. За деякими даними перші ваги з’явилися у Давньому Єгипті, Вавилоні та Месопотамії ще у третьому тисячолітті до нашої ери. З того часу вони постійно вдосконалювались, кардинально змінювався принцип їхньої дії, збільшувалась функціональність, розширювались сфери застосування. Як результат – на сучасному ринку представлений широкий асортимент ваговимірювальної техніки, що класифікується за різними ознаками. У тому числі за класом точності, способом установки, принципом вимірювання маси, сферою застосування.

В залежності від похибки вимірювань ваги бувають спеціального (І), високого (ІІ), середнього(ІІІ) та звичайного (ІV) класу точності.За способом установки – настільні, підвісні, пересувні (платформні) та стаціонарні. За принципом вимірювання маси вони поділяються на важільні (механічні) й електронні. Залежно ж від сфери застосування ваги діляться на лабораторні, технологічні та загального призначення.

Лабораторні ваги, які ще називають аналітичними, використовують для визначення маси з точністю до 0,001 мг. Вони застосовуються в дослідницьких лабораторіях, медичних установах, ювелірних майстернях і ломбардах, а також в різних галузях промисловості, у тому числі хімічної, фармацевтичної та харчової.

Технологічні ваги використовуються для зважування та дозування сипких і рідких продуктів і матеріалів при фасуванні.

Ваги загального призначення широко застосовуються в торгівлі, промисловості, сільському господарстві та на транспорті. Вони бувають товарні, торговельні, автомобільні, вагонні, елеваторні тощо.

Товарні ваги – це ваги, що встановлюються на підлозі і мають максимальну межу зважування від 60 кг до 5 т. Вони використовуються на промислових підприємствах, складах, оптових базах для зважування важких або великогабаритних вантажів.

Торговельні ваги призначені для вимірювання маси товарів, що продаються на вагу, з метою здійснення об’єктивних розрахунків між продавцем і покупцем. Вони використовуються у магазинах, торгових центрах, на ринках.

На підприємствах, господарствах, оптових базах завжди необхідно зважувати великі обсяги продукції, сировини тощо. Найкраще для цього підходять автомобільні ваги, які дають можливість зважувати автомобіль разом з вантажем. Тобто його не треба розвантажувати, що значно економить час і ресурси. Таку можливість надають і вагонні ваги, які призначені для зважування залізничних вагонів різної довжини і вантажопідйомності.

Елеваторні ваги  застосовуються для зважування зернових культур на елеваторах та механізованих складах.

Існує безліч інших видів ваг, однак, не залежно від призначення, способу установки чи методу зважування до всіх них завжди висувалась обов’язкова вимога – бути точними. Тому відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», усі ваги, що використовуються у торгівельно-комерційних операціях, розрахунках між покупцем та продавцем, а також для обліку матеріальних ресурсів підлягають обов’язковій періодичній повірці. Якщо ваги не пройшли цю процедуру, їх експлуатація забороняється законом.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКААрхів новинЗастосування ваговимірювальної техніки

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014